MENU

Варто винести уроки з історії: президент Чехії назвав помилку Заходу щодо України

671 0

Варто винести уроки з історії: президент Чехії назвав помилку Заходу щодо України

Також він розповів, чому в Європі по-різному реагують на агресію РФ.

Протягом усієї війни в Україні Захід був дуже обережний у своїй підтримці. Але якби допомога була надана раніше, ситуація могла б бути іншою, заявив президент Чехії Петр Павел в інтерв'ю ARD, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

"Я б не сказав, що він (Захід) втратив надію, але протягом усієї війни в Україні Захід був дуже обережним у своїй підтримці. Від самого початку він прагнув не допустити ескалації конфлікту. Кожен новий етап довго обговорювався, перш ніж він був остаточно реалізований. Якби ми пропустили цей період обговорень і оцінювання ризиків, Україна отримала б цю допомогу на кілька місяців, а можливо, і років раніше, і ситуація могла б бути іншою. Ми маємо винести уроки з минулого і надати допомогу зараз у максимально можливому обсязі і якнайшвидше, щоб запобігти подальшій втраті Україною територій і людських життів", – наголосив він.

Читайте також: У Пентагоні повідомили, коли Україна відчує американську допомогу на полі бою

За словами чеського президента, варто пам'ятати, як виникають війни, бо існує багато паралелей між витоками Другої світової війни та війною в Україні. Він згадав про приклад Чехословаччини, де німецька меншина в прикордонних районах послужила "приводом" для гітлерівського вторгнення. У випадку з Росією та Україною "приводом" назвали "російськомовну меншину" на сході.

"І так само, як ми нещодавно повелися з Росією, ми не хотіли визнати, що Гітлер справді міг почати війну такого масштабу. Західні союзники Чехословаччини в той час вважали, що зможуть врятувати світ, пішовши на поступки Гітлеру. І як же вони помилялися! І сьогодні багато людей схильні говорити: "Давайте поступимося Путіну, віддамо йому шматок України, і війна закінчиться, і настане мир". Можливо, нам варто поглянути на історію і винести з неї уроки для сьогоднішнього дня", – зазначив він.

Читайте також: "Божевільний план". Угорщина не підтримає фонд НАТО для України на 100 млрд євро, – Сійярто

При цьому багато членів Європейського Союзу з Центральної та Східної Європи, зокрема Чехія, займають набагато більш рішучу позицію щодо російської агресії, ніж інші країни. Президент Чехії Петр Павел пояснив, чому так сталося.

"Певною мірою так, тому що країни Центральної та Східної Європи мають безпосередній досвід спілкування з Радянським Союзом і Росією. І цей досвід не можна назвати позитивним", – розповів він.

Своєю чергою більшість західних країн, навпаки, мають лише непрямий досвід спілкування з РФ. І вони схильні сприймати Росію як звичайну європейську державу, каже Павел.

"Водночас Росія називає себе євроазійською цивілізацією. Російські цінності повністю відрізняються від наших. Тому було б дуже наївно підходити до Росії з позиції поступки, з позиції спроби досягти взаємовигідного рішення. Донині Росія знає тільки "виграв" і "програв". Інакше кажучи: якщо Росія хоче домогтися успіху, інші мають програти. І це має бути попередженням для нас", – наголосив він.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини