MENU

Китайська місія на Місяць: на звороті супутника виявлено загадкові процеси

944 0

Китайська місія на Місяць: на звороті супутника виявлено загадкові процеси

Однією з найголовніших особливостей Місяця є те, що склад, товщина кори та рівень стародавнього вулканізму різняться на двох його сторонах: видимій із Землі та прихованій від нас. Вчені поки що точно не знають, що стало причиною такої асиметрії, адже немає зразків зі зворотного боку Місяця, які допомогли б у цьому розібратися. Незабаром такі зразки будуть отримані, завдяки китайській місії "Чан'е-6".

Водночас автори нового дослідження, опублікованого в журналі Earth and Planetary Science Letters, вивчили особливості кратера Аполлон, де приземлиться посадковий модуль, і виявили загадковий і різноманітний вулканізм на зворотному боці Місяця, інформує UAINFO.org з посиланням на Phys.

За словами вчених, нове відкриття має важливе значення для кращого розуміння зразків місячної породи, які будуть зібрані в кратері Аполлон на зворотному боці Місяця китайським посадковим модулем "Чан'е-6". Ці зразки, які будуть доставлені на Землю, допоможуть розібратися в місячній асиметрії і можуть навіть змінити уявлення про Місяць. Досі у вчених не було можливості вивчити на Землі зразки зі зворотного боку Місяця.

Читайте також: Вчені виявили залишки "похованої планети" всередині Землі: Тея була розміром з Марс

Як показало нове дослідження, у кратері Аполлон виявлено ознаки великої вулканічної активності, яка тривала в період між 4,05 — 1,79 млрд років тому. Вчені вважають, що на цю загадкову вулканічну активність вплинула товщина місячної кори.

Ущільнення в корі постійно переміщалися, що створювало розломи і призводило до виверження лави та утворення базальтових відкладень. За словами вчених, невідповідність товщини кори між видимим і зворотним боком Місяця може бути основною причиною асиметричного вулканізму. І цю теорію можна буде перевірити під час вивчення отриманих зразків.

Вчені вважають, що там, де приземлиться посадковий модуль "Чан'е-6", відбулося щонайменше два явних випадки активного вулканізму. Одне виверження сталося приблизно 3,34 млрд років тому і була викинута порода з низьким вмістом титану, а друге — приблизно 3,07 млрд років тому з викидом порід, що містять багато титану.

Автори дослідження кажуть, що найбільшу наукову цінність становлять базальти з високим вмістом титану. При цьому посадковий модуль можливо зможе виявити також у кратері екзотичні мінерали, яких немає на Землі.

Нагадуємо, що місія "Чан'е-6" вирушила на Місяць 3 травня цього року. Вона складається з чотирьох різних апаратів, які мають забезпечити збір і доставку зразків зі зворотного боку Місяця на Землю. Китайські вчені сподіваються отримати приблизно 2 кг зразків місячних порід. Що стосується кратера Аполлон, то він знаходиться всередині величезного ударного кратера під назвою басейн Південний полюс — Ейткен. Це найбільший ударний кратер у Сонячній системі.

Китайське національне космічне управління 8 травня повідомило про те, що космічний апарат "Чан'е-6" успішно досяг Місяця і вийшов на навколомісячну орбіту, пише CGTN. Повідомляють, що найближчим часом відбудеться відокремлення посадкового модуля й апарата для доставки зразків на орбіту, які мають здійснити посадку в кратері Аполлон. На орбіті залишаться два апарати, один з яких призначений для доставки зразків зі зворотного боку Місяця на Землю.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини