MENU

Революція безпілотників: у Forbes проаналізували, як змінилася роль дронів за два роки війни

233 0

Революція безпілотників: у Forbes проаналізували, як змінилася роль дронів за два роки війни

Ситуація значно змінилася відтоді, коли два роки тому кілька українських любителів безпілотників використовували свої квадрокоптери, щоб розвідувати російські позиції.

На тлі снарядного голоду безпілотники стали чи не найважливішими системами на озброєнні України. Відповідно – збільшилася роль РЕБів для російських окупантів. Про це йдеться у статті Forbes, інформує UAINFO.org з посиланням на ТСН.

Зазначається, що протистояння операторів БпЛА тривають ще від 2022 року. Проте замість випадкових зіткнень відбуваються навмисні перехоплення, коли маленькі квадрокоптери атакують більші бомбардувальники.

"Це схоже на схему Першої світової війни, коли перші біплани еволюціонували від розвідників до легких штурмових кораблів, а потім до винищувачів, головним завданням яких було збити атакувальні бомбардувальники та отримати перевагу в повітрі. Це було необхідно, тому що єдине, що могло ефективно впоратися з літаком, був інший літак. Майже сто років потому така ж дія розгортається в мініатюрі в боротьбі за контроль над повітряним простором безпілотників на низьких висотах", – пише автор статті Девід Гемблінг.

Читайте також: Як війна дронів змінила ситуацію на фронті в Україні: оцінка американських аналітиків

Українські важкі безпілотники "Баба-Яга" літають вночі, скидаючи кілька бомб з високою точністю, щоб знищити танки та іншу техніку, поширюючи страх серед російських військ. Їх чути, але не видно, і крім епізодичного ефективного глушіння, росіяни не знайшли ефективного способу їх збити. Зараз з'являються відео, на яких російські FPV навмисно шукають і таранять "Бабу-Ягу".

"Зараз проводиться офіційне навчання на фронті з певними батальйонами, де боротьба з безпілотниками включена до курсів підготовки пілотів", – сказав Семюель Бендетт, експерт з російських безпілотників і радник CNA та CNAS.

Крім FPV, росіяни також борються з "Бабою-Ягою" за допомогою стандартних квадрокоптерів. У цьому разі кращою тактикою є падіння на "Бабу-Ягу" зверху. Атакувальний безпілотник ще може бути втрачений, але це хороший обмін на один з найбільших українських безпілотників.

Українські сили використовують аналогічну тактику проти російських ударних безпілотників. Наразі немає відео з FPV, які перехоплюють "Шахеди".

Однак є численні відео, на яких українські оператори збивають менші російські ударні безпілотники.

Читайте також: Як танки у Першій світовій: WP пише про роль дронів на полі бою

Логіка цих перехоплень очевидна: ракети ППО є рідкісним і цінним активом, який коштує сотні тисяч доларів або навіть більше і призначений для серйозних загроз, як-от крилаті ракети. Безпілотників FPV вартістю кілька сотень доларів достатньо, і є сенс їх використовувати скрізь, де це можливо.

Україна розробляє і більші FPV великої дальності, які можуть використовуватися для протиповітряної оборони. Цього тижня президент Зеленський оглянув новий безпілотний літальний апарат-камікадзе "Укрланцет", який, окрім наземних цілей, також може уражати низькошвидкісні літальні апарати, зокрема російські безпілотники "Орлан-10" і "Шахед".

Тактика постійно розвивається. Зараз росіяни почали перехоплювати "Бабу-Ягу", тому українці дають своїм дронам-бомбардувальникам супровід.

Читайте також: Війна дронів: що відомо про нових наземних роботів армії РФ

На одному з відео в Мережі показано, як український квадрокоптер прикриває "Бабу-Ягу" та збиває російський безпілотник, який намагається його збити. За словами аналітиків, ця тактика безпілотників уже більше нагадує Другу світову війну, ніж Першу.

У статті зазначається, що ситуація значно змінилася відтоді, коли два роки тому кілька українських любителів безпілотників використовували свої квадрокоптери, щоб розвідувати російські позиції.

"Є всі підстави очікувати, що еволюція триватиме з такою ж швидкістю, оскільки кількість дронів зростає до мільйонів, і вони все більше домінують на полі бою", – пише Forbes.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини